Alaska Yayınları, resmi sözleşmeyi imzalı-kaşeli olarak e-postayla yazara gönderir. Yazar, sözleşmede gerekli yerleri doldurarak ve imzalayarak alaskayayinevi@gmail.com e-posta adresimize göndermesiyle yayın süreci başlar.

Yazar, karşılıklı imzalanan yazar-eser sözleşmesinde belirtilen ücreti Alaska Yayınları resmi banka hesabına yatırır.

Alaska Yayınları, eserinizin resmi olarak basılıp dağıtılabilmesi için alınması gereken ISBN (Uluslararası Standart Kitap Numarası) ve BANDROL’ü yazar adına temin eder. 28388 sayılı Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme yönetmeliği gereği baskı sürecinin ardından yayıncı 6 adet kitabı Derleme Kütüphanesine, 1 kitabı da ISBN Ajansı’na gönderir.

Alanında uzman editörümüz eserinizi detaylıca inceler ve varsa gerekli yazım-imla düzeltmelerini belirttiği raporu e-posta yoluyla size iletir. Düzenlenen esere e-posta yoluyla onay vermenizin ardından mizanpaj(iç tasarım) aşamasına geçilir.

Alaska Yayınları, editörlük aşaması tamamlanmış eserinizin kitap içi tasarımını yani mizanpajını yapar ve baskıya hazırlar. Hazırlanan dosya, pdf formatında e-posta yoluyla yazara iletilir. Yazarın onay vermesinin ardından kapak tasarımına geçilir.

Grafikerimiz, editörden gelen direktifler doğrultusunda çalışmaya başlar. Yazarın da önerileri dikkate alınarak kitap kapak tasarım çalışması tamamlanır. Pdf formatında e-posta yoluyla yazara iletilir.

Kitap içi ve kapak tasarımı e-posta aracılığıyla yazara iletilir. Yazarın e-postadan yazılı olarak baskı onayı vermesinin ardından eser matbaaya gönderilir.

Kitabınız 14 iş günü içinde alaskayayinevi.com ve onlarca online ve fiziki kitabevlerinden okuyuculara ulaştırılır. Basılan kitaplardan sözleşmede belirlenen miktar kadar yazara verilir. Yazar daha fazla kitap talep ederse satış fiyatından %50 iskonto ile satın alır.